Знайдемо Вам клієнтів в Європі!
Готовi експортувати?
Почніть вже зараз!
Блог
Інфографіка ЗМІ ПРО НАС Новини Події Статті
Назад

Огляд продуктових мереж Італії (частина друга)

Блог 17 Січня 2017 174

Наша команда вирішила трохи детальніше дослідити тему рітейла в Італії та пошукати додаткову інформацію, що розкриваю цю тему.

Отже ми говоримо про ефективність національної мережі цієї країни Essselunga.
За результатами продажів з 1 метра квадратного (найближчий конкурент посідає друге місце зі своїми 6 800 євро), вона не тільки є першою в цій країні, але й загалом в Європі. Тільки Tesco і тільки в точках продажу у Великобританії досягає оборотів о 12 000. Завдяки уваги до деталей, здатності працювати на будь-яких площах робить успішною роботу Esselunga.
 
Але в цьому «марафоні» останні роки показують наближення двох справжніх конкурентів зі світу дискаунтерів. Ці оператори показують ефективність у витратах робочої сили вище ніж в Esselunga: 20,6 % Eurospin та 23% Lidl Italia таким чином випереджаючи Esselunga в якої 16%. Так для порівняння: Сoop зупинилось на 2,6%, а французи Carrefour та Auchan пішли в мінус. Хто зна чому, але саме для французів Італія дала справді неприйнятний результат і як тут не задуматись про крос-культурні моменти)), хоча дискаунтери показали рост о 10 разів що перевищував середньоринковий.
Те, що сталося з супермаркетами в Італії краще за все видно в розрізі 2011-2015 років.
В той час коли середній показник обротів по торгівельних мережах зріс на 4,5 %, Lidl та Eurospin «взлетіли» до 43% та 42,9% відповідно. Їх талант полягав у тому аби трансформувати зрісто оборотів у зменьшення поточних витрат, зокрема витрати на робочу силу (Lidl це стосується в першу чергу), але й також не варто забувати про підвищення ефективності управління.
Іншими основними факторами успіху є швидке оновлення складу та платежі постачальникам без будь-яких затримок. Таким чином це позначилось на чистому прибутку Eurospin о 635 млн, десь в три рази більше ніж у Lidl Italia. Звичайно, важко наздогнати Esselunga з її 1,1 млд. Євро, але враховуючи невдачі Carrefour (-2,5 млд євро) та Auchan (-559 млн євро)-це просто чудовий результат.
Ці цифри стали наслідком також того, що як Esselunga так і Lidl мають прямі точки продажу, і не практикують франшизу.
В цьому дослідженні базованому на даних Mediobanca враховані не тільки італійські ретейлори. Як ви можете побачити на графіках є такі гіганти як Wal Mart, британці Tesco, деяка інформація по французькому Casinò, німецькій Rewe та новій бельгісько-голандьскій групі Ahold-Delhaize. І маємо сказати, що саме Ahold серед усіх має ефективність схожу на ту, що у Esselunga. І хто зна, може з часом їм вдасться перевершити результати італійців.
[uptolike]
Читати також
336
Блог 18 Вересня 2017

РОЛЬ ІНФРАСТРУКТУРИ В ЕКСПОРТІ В Україні активно працюють близько 5 аеропортів, інші більшість часу простоюють чи використовують свої площі не за прямим призначенням (проведення виставок та інших заходів). Наша держава є найбільшою країною в Європі, де відстань між крайніми точками є чималою і це є чималою перешкодою до розвитку як регіонів так і експорту зокрема.

386
Блог 13 Вересня 2017

Бути в тренді. Реклама Apple Watch 3 Буквально кілька днів тому ми писала про "експорт концепцій" та їх значення для ЕКСПОРТУ в цілому і ось черговий доказ, реклама AppleWatch знята на Київському вокзалі! Серед усіх будівель світу, котрих чимало і серед яких є справді дуже цікаві, Apple вибрало один з головних траснпортних хабів Країни.

290
Блог 27 Серпня 2017

ЗАХИСТ ТОРГОВИХ МАРОК ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Ви мабуть пам'ятаєте як у квітні цього року представники нашої команди у тісній співпаці з МЗС спромоглися прибрати зі стенду виставки Vinitaly у місті Верона, вина Криму. Тоді, завдяки підготовчий роботі нашої Амбашати в Римі та зверненню Олексія Любецького до фінансової поліції вдалося конфісуквати всю партію кримських вин.