Знайдемо Вам клієнтів в Європі!
Готовi експортувати?
Почніть вже зараз!
Блог
Інфографіка ЗМІ ПРО НАС Новини Події Статті
Назад

ПРО ПОМИЛКИ В ЕКСПОРТІ

Блог 10 Грудня 2016 150

Олексій Любецький

ТРИ ПОМИЛКИ В ЕКСПОРТІ:
«Олексій, скажи мені будь ласка, а що треба зробити аби мій товар пішов на експорт»-
Цю фразу я доволі часто чую, а на додаток до неї:
«а скільки часу потрібно аби знайти клієнта ТАМ? Невеликого, так аби почав купляти?»
Вже близько двох років ми разом з Вікторією Кравченко розвиваємо проект популяризації ЕКСПОРТу. Досвід кожного з нас дозволив мати необхідну експертизу в даній галузі.
Ця робота подобається нам з трьох причин:
1. Подорожі. Свого часу я накатав чимало км від Ригі до Ташкенту та від Риму до Баку.
2. Тому, що мені подобаються різні культури, порівнювати їх, знайомитись з новими людьми
3. І ще тому, що вірю, що експорт-це рушій будь-якої економіки
Три найбільші помилки які я бачу найчастіше всього, що роблять маленькі та середні компанії.
Деякі серед них прислухаються до порад і роблять висновки…деякі кажуть:
”Я завжди так робив і сам знаю як продавати».
Отже…три помилки:
1. У твоїй компанії немає сучасного сайту, немає відповідної презентації на цільову аудиторію, немає брошури навіть у форматі PDF і відповідних світлин. Тобто немає нічого або майже нічого.
2. У компанії немає людини, що опікується тільки експортом(або як мінімум яка присвічує цьому частину часу). Зазвичай, цим займається сам власник або його дочка(син) або працівник(-ця), що не дуже дружить з англійською. У цієї людини немає мотивації, їй не ясна ціль, немає відповідних якостей та стабільності в роботі.
3. Підприємець або менеджер не знає ринок на якому хоче продавати. Бере за основу (в кращому випадку), інформацію від конкурентів (але наскільки вона відповідає дійсності?), від колег, клієнтів, але як правило ніколи не вступає в гру самостійно для того аби зібрати інформацію або не знає де саме її треба збирати.
Деякі роздуми, щодо цих трьох помилок:
1. Скільки років вашому сайту? Якщо більше двох, то він вже старий.
Те саме стосується й каталогу або фірмових брошур. Найбільш вірогідно він має кольори веселки або чорний фон, відкривається за 10 сек., а не за дві(не всі мають терпіння), тяжкі картинки або як варіант анімацію. Можливо настав час відправити його в архів та зробити щось цікавіше?
На цій фазі необхідно розробити стратегію та вирішити преш за все питання:
«А що власне шукають ваші потенційні іноземні клієнти(як компанії так і фінальні клієнти)?»
Виробити контент саме для міжнародного ринку, подивитись, як це роблять конкуренти (але не копіпастити), виявити цінність вашого продукту(послуги) і пам’ятати про те, що ціна не головне.
2. Як правило у підприємця немає великого часу (бажання) вчити іноземну. Ну, і до крос-культурних особливостей та особливостям ведення перемовин теж якось рука не доходить.
Для того аби почати ЕКСПОРТ, потрібно сформувати правила в середині фірми. На початку можна залучити тимчасового менеджера..але щойно нові ринки будуть завойовані, необхідно аби сам підприємець та його співробітники самі будуть в цьому орієнтуватись. Це шлях, що може тривати від 6 до 24 місяців.

3. В основі стратегії ефективного експорту завжди лежить дослідження власного (та потенційного) ринку, що постає на основі досвіду компанії та SWOT аналізу потенційних ринків. Порівнявши всю інформацію, можна починати роботу з експансії на нові ринки.
Я виділив «всього три помилки», але ж звісно їх більше. Як на мене, то ці три-є основними. Робити те, що роблять інші-немає сенсу. Ми всі різні і хоча деякі компанії мають різні знаряддя праці, але перш за все вони складаються с людей.
Люди є люди.
To be continued…

[uptolike]
Читати також
336
Блог 18 Вересня 2017

РОЛЬ ІНФРАСТРУКТУРИ В ЕКСПОРТІ В Україні активно працюють близько 5 аеропортів, інші більшість часу простоюють чи використовують свої площі не за прямим призначенням (проведення виставок та інших заходів). Наша держава є найбільшою країною в Європі, де відстань між крайніми точками є чималою і це є чималою перешкодою до розвитку як регіонів так і експорту зокрема.

387
Блог 13 Вересня 2017

Бути в тренді. Реклама Apple Watch 3 Буквально кілька днів тому ми писала про "експорт концепцій" та їх значення для ЕКСПОРТУ в цілому і ось черговий доказ, реклама AppleWatch знята на Київському вокзалі! Серед усіх будівель світу, котрих чимало і серед яких є справді дуже цікаві, Apple вибрало один з головних траснпортних хабів Країни.

291
Блог 27 Серпня 2017

ЗАХИСТ ТОРГОВИХ МАРОК ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Ви мабуть пам'ятаєте як у квітні цього року представники нашої команди у тісній співпаці з МЗС спромоглися прибрати зі стенду виставки Vinitaly у місті Верона, вина Криму. Тоді, завдяки підготовчий роботі нашої Амбашати в Римі та зверненню Олексія Любецького до фінансової поліції вдалося конфісуквати всю партію кримських вин.