Знайдемо Вам клієнтів в Європі!
Готовi експортувати?
Почніть вже зараз!
Блог
Інфографіка ЗМІ ПРО НАС Новини Події Статті
Назад

РОЛЬ ІНФРАСТРУКТУРИ В ЕКСПОРТІ

Блог 18 Вересня 2017 337

Всі ми з нетерпінням очікували приходу Ryanair яке поки ще так і не сталося. Епізод з цією авікомпанією вкотре свідчить, що монополії, в тому числі в інфраструктурі країни-це фактор, що стримує розвиток будь-якої галузі. В Україні наразі налічується 187 аеропортів з них 45 є аеропортами цивільного призначення. Частина з них не функціонує, частина де-юре закриті (наприклад аеропорт Симферополю), частина час від часу приймає чартерні рейси.

Загалом за кількості аеропортів у світі ми посідаємо 31 місце (http://world.bymap.org/Airports.html) , і на 1 млн.населення припадає 4,2 аеропорту, що загалом не так вже й погано (наприклад в Німеччині ця цифра складає 6,6 : Іспанія 3,2 , а Парагвай 120,6). Але диявол як завжди криється в деталях, а саме в кількості перевезених пасажирів та прибутку від роботи аеропортів в цілому (магазини Duty free, парковок, здачі площ в оренду і т.д.).

Найбільш пасижиропотік на сьогодняшній день має і матиме Бориспіль. Показники 2017 виросли у порівнянні з попередніми роками і складає 8 650 000 чоловік, що за своїми показниками ближче до аерорту Бухареста з його 9 274 000 (http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Air_transport_statistics). Але тут потрібно сказати, що трафік збільшився завдяки транзитним рейсам (складає 2 310 000 чоловік).

В Україні активно працюють близько 5 аеропортів, інші більшість часу простоюють чи використовують свої площі не за прямим призначенням (проведення виставок та інших заходів). Наша держава є найбільшою країною в Європі, де відстань між крайніми точками є чималою і це є чималою перешкодою до розвитку як регіонів так і експорту зокрема. Уявіть собі ситуацію, коли потенційний іноземний партнер має прилітіти до вас на виробництво для заключення угоди чи просто знайомства. Добре, коли в місто є регулярні рейси на кшталт Чернівців чи Херсону (ситуація покращилась останнім часом), а якщо це обласний центр до якого ще й дороги нормальної немає..це не є вирішальним фактором звісно,але погодтесь,приємного мало.

В тій самій Італії щильність аеропортів часом складає 50 км і це сприяє конкурентності між містами в справі приваблення авіакомпаній, насамперед лоукостів. Адже саме лоукости є одними з тих, хто формує пасажиропотік, туристів, приваблює інвестиції. Якби навколо Києва було декілька повноцінно-функціонуючих аеропортів, то справа з Ryanair виглядала б дещо інакше.

Останнього часу ведеться чимало розмов, щодо розвитку регіональних аеропортів, прийнята державна програма розвитку і навіть виділено фінансування для аеропортів міст Києва, Чернівців, Одеси та Запоріжжя. Позитивний крок для розвитку регіональної інфраструктури, але нам здається, що якби був би створений ефективний механізм для залучення інвестицій в інфраструктурні об’єкти, то справи б більше значно краще.
У понеділок 18 вересня відбулась пресконференція, де засновник проекту UA2EU Олексй Любецький виступав модератором. Мова йшла про приваблення інвестицій і створення аеропорту у місті Умань.В місто щорічно приїзджає щонайменьше 40 000 поломників (для порівняння пасажиропотік аеропорту Херсон склав близько 40 000 на рік). Наразі, вони користуються аеропортами міст Одеси та Києва(частково Вінниці), що не є зовсім зручним, плюс місцева влада недоотримує платежі у місцевий бюджет. Спорудження аеропорту в Умані та інших містах України могло б статит додатковим поштовхом для розвитку туризму та ділових зв’язків, а також покращити сполучення між населеними пунктами України, а ці фактори у сукупності стали б додатковим елементом у рості експорту.

[uptolike]
Читати також
387
Блог 13 Вересня 2017

Бути в тренді. Реклама Apple Watch 3 Буквально кілька днів тому ми писала про "експорт концепцій" та їх значення для ЕКСПОРТУ в цілому і ось черговий доказ, реклама AppleWatch знята на Київському вокзалі! Серед усіх будівель світу, котрих чимало і серед яких є справді дуже цікаві, Apple вибрало один з головних траснпортних хабів Країни.

291
Блог 27 Серпня 2017

ЗАХИСТ ТОРГОВИХ МАРОК ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Ви мабуть пам'ятаєте як у квітні цього року представники нашої команди у тісній співпаці з МЗС спромоглися прибрати зі стенду виставки Vinitaly у місті Верона, вина Криму. Тоді, завдяки підготовчий роботі нашої Амбашати в Римі та зверненню Олексія Любецького до фінансової поліції вдалося конфісуквати всю партію кримських вин.  

246
Блог 2 Серпня 2017

Баржа з кавунами та Канада Отже панове цього тижня сталося дві події які напряму чи опосередковано вплинуть на експорт з України. ПЕРШЕ -це мабуть початок дії Угоди про вільну торгівлю з Канадою. ДРУГЕ-це відправлення баржі з кавунами з Херсона.