Знайдемо Вам клієнтів в Європі!
Готовi експортувати?
Почніть вже зараз!
Блог
Інфографіка ЗМІ ПРО НАС Новини Події Статті
Назад

ЗАХИСТ ТОРГОВИХ МАРОК ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Блог 27 Серпня 2017 291

Ви мабуть пам’ятаєте як у квітні цього року представники нашої команди у тісній співпаці з МЗС спромоглися прибрати зі стенду виставки Vinitaly у місті Верона, вина Криму.

Тоді, завдяки підготовчий роботі нашої Амбашати в Римі та зверненню Олексія Любецького до фінансової поліції вдалося конфісуквати всю партію кримських вин.

Незважаючи на фінансові та передусім іміджові втрати, для росіян-це не стало уроком, і цими днями на стенді в іспанському місті Сантандер вони зробили щось схоже, виставивши українські та польскі продукти як власні. Тема захисту національних інтересів є важливою, особливо для країни, що тільки фактично починає свій “експортний шлях”.

Ми не хотіли б зараз зупинятись на діях “тих хто з за порєбріка”, а хотіли б більше розповісти про найвідоміші кейси захисту власної продукції на міжнародних ринках.

Судові спори, щодо назв “Миргородська” чи “Трускавецька” тривають в Україні не один рік. Вирішенням яких могло б стати вдосконалення законодавства та видача ліцензії, де чітко зазначена назва та похідні топоніми.

Загалом, захист може здійснюватись за умови якщо географічне значення набуло престижу чи репутації.

В національних законодавствах та міжнародних угодах застосовані відповідні механізми для розв’язання таких конфліктів. ЄС (на чолі з Францією), з одного боку, та США, з другого, є основними учасниками дебатів навколо правової охорони географічних зазначень.

ЄС обстоює суворішу правову охорону географічних зазначень з цілої низки причин. Основною є економічна, тому що ЄС складається з країн, які є провідними виробниками вин і сирів, які містять географічне найменування.

Детальний огляд законодавства США доводить постійне та послідовне протистояння з європейською позицією.
Ми не будемо заглиблюватись у внутрішні норми ЄС та України, а розглянемо один з елементів захисту на міжнародному ринку.

Це угода ТРІПС-це Лісабонська угода з охорони найменувань місць походження та їх міжнародної реєстрації. На сьогодні вона ж найбільш сучасною та найбільш грунтовною міжнародною угодою, що заклала основи знаходження компромісів з цього питання.

Україна наразі тільки починає свій шлях в цьому напрямку і маємо надію,що приватний сектор разом з Мінекономіки та МЗС знайдуть способи захисту своїх прав на міжнародній арені. Тут не завадить і робота на рівні регіонів, особливо в сфері просування продуктів харчування. Світовий ринок великий і місце знайдеться кожному, але знайти його, легше у співпраці.

[uptolike]
Читати також
336
Блог 18 Вересня 2017

РОЛЬ ІНФРАСТРУКТУРИ В ЕКСПОРТІ В Україні активно працюють близько 5 аеропортів, інші більшість часу простоюють чи використовують свої площі не за прямим призначенням (проведення виставок та інших заходів). Наша держава є найбільшою країною в Європі, де відстань між крайніми точками є чималою і це є чималою перешкодою до розвитку як регіонів так і експорту зокрема.

387
Блог 13 Вересня 2017

Бути в тренді. Реклама Apple Watch 3 Буквально кілька днів тому ми писала про "експорт концепцій" та їх значення для ЕКСПОРТУ в цілому і ось черговий доказ, реклама AppleWatch знята на Київському вокзалі! Серед усіх будівель світу, котрих чимало і серед яких є справді дуже цікаві, Apple вибрало один з головних траснпортних хабів Країни.

245
Блог 2 Серпня 2017

Баржа з кавунами та Канада Отже панове цього тижня сталося дві події які напряму чи опосередковано вплинуть на експорт з України. ПЕРШЕ -це мабуть початок дії Угоди про вільну торгівлю з Канадою. ДРУГЕ-це відправлення баржі з кавунами з Херсона.