Знайдемо Вам клієнтів в Європі!
Готовi експортувати?
Почніть вже зараз!
Блог
Інфографіка ЗМІ ПРО НАС Новини Події Статті
Назад

Зарядки до електромобілів:Бізнес-модель на ЕКСПОРТ

Блог 19 Липня 2017 1013

На початку діяльності проекту UA2EU нашим першим проектом стала консультація українського виробника зарядних станцій. Нашою командою був проаналізований ринок Європи, зокрема статистика по кількості електромобілів, звичайних автомобілів та кількість зарядних станцій. Кейс був цікавий тим, що тема була (і залишається) нова і ніхто з нас не мав уявлення про продукт на початку.

Сьогодняшній пост нашого друга та в якомусь сенсі колеги, Назара Шимоне-Давида нагадав нам про ті часи.

З його дозволу ми використали його пост у фейсбуці і додали свої коментарі.

Чому ми так сильно виступаємо власне за “безкоштовну” зарядку для електромобілів:

 1. Більшість власників електромобілів заряджаються вдома вночі від звичайної розетки і вдень їм не особливо потрібна зарядка, тому заробити на такій бізнес моделі буде дуже складно.Все вірно+підтверджено реальними даними. Додамо від себе ще й те, що як правило, в тих, хто заряджається вдома стоїть двофазний лічильник, і однієї ночі більш ніж достатньо для повної зарядки машини.
 1. Перенесення моделі класичних АЗС буде актуальним тільки на трасах і тільки для швидкісних зарядок потужністю від 50 Квт.Час зупинки на каву-туалет це 10-15 хвилин. В залежності від потужності швидкісної зарядки повний цикл може зайняти більше часу, але необіхідний мінімум у 80% зарядки цілком достаньо.

  Інше питання-це наявність технічної потужності у самої заправки, але поступово це питання вирішується.

 1. Згідно європейській статистиці після того як закінчувався “демо період” безкоштовних нешвидкісних зарядок і їх робили платними, відвідуваність падала з 5-ти зарядних сесій у день до 2-ох у тиждень. Це означає, що клієнти не особливо хочуть платити за такий сервіс але з радістю сприймуть це як безкоштовну зручність.Це ми можем підтвердити на прикладі Італії (просто вона знаходиться в полі зору нашої команди,хоч і не є провідною країноюв цьому сенсі.)
 1. Вартість зарядки на швидкісній-платній може навіть відповідати вартості дорогого бензину, адже тут платять за швидкість і зручність, але це актуально тільки між містами в переважній більшості.Швидкість, зручність і гарантія того, що вона працює. Інакше..хтось доїде пізніше до пункту призначення. Саме надійність і є тим фактором. Плюс, як вже зазанчалось вище, часом складно знайти необхідні потужності електрики “в полі”.
 1. Усім хто хоче “заробляти” на зарядках, ми пропонуємо зробити платний Wi-Fi і платний туалет, адже облаштування туалету коштує явно більше ніж встановлення зарядки.

У Назара завжди було чудово з почуттям гумору. І справді…деякі ще практикуються платні туалети.

 1. Бізнеси які встановлюють зарядки, і оплачують вартість електроенергії, всерівно отримуюиь прибуток, адже вартість годинної зарядки не більша ніж чашка доброї кави, і все що більше кави – це чистий прибуток.Розуміння “доданої вартості”. Чому ви зупиняєтесь на одній мережі, а не на іншій. Кебаб,смачна кава..або просто є м’ягкі та комфортні стільці, де можна перепочити, та й врешті решт, той самий туалет, чистий туалет.
 1. Своє бачення ми вже виносимо за межі України, де інфраструктура зарядок потребує свіжого підходу.Це якразі є одним з елементів, що надає додаткову вартість українському продуктові. Ми є попереду багатьох розвинутих країн в плані розвитку електротранспорту. Можемо це впевнено сказати, розглянувши приклади Ізраілю та Бразилії, де більшого розповсюдження отримали гібриди.

 1. Крім “заробітку” який звичайно важливий, треба бачити й інші позитивні речі які бізнеси мають приносити суспільству.Маємо також додати, що компанія Назара створила застосунок для телефону, що є одним з ключових елементів бізнес-моделі

  Нема ради. Кожен бізнес має мати під собою велику мету. Тоді справа йде краще і приємніше.

  До чого ми це все до теми ЕКСПОРТУ?

  Чудовий приклад обкатаної (часом з колес) бізнес-моделі. В даному випадку обладнання не виробляється в Україні, а успішно адаптується і не тільки в Україні.

  І якщо Казахстаном та Грузією ви нікого не здивуєте, то встановлення станцій в Таіланді-це точно перемога.

  Ідея коштує долар, а план коштує мільон. Подібне обладання виробляється і в Китаї і майже в кожній європейській країні. Але саме план,підхід, створює той елемент, що називається “додана вартість”, за яку готові платити закордоном і останнім часом також в Україні.

Бажамо Назару та Ко подальших успіхів у просуванні своєї бізнес-моделі!

Все буде ЕКСПОРТ!

[uptolike]
Читати також
336
Блог 18 Вересня 2017

РОЛЬ ІНФРАСТРУКТУРИ В ЕКСПОРТІ В Україні активно працюють близько 5 аеропортів, інші більшість часу простоюють чи використовують свої площі не за прямим призначенням (проведення виставок та інших заходів). Наша держава є найбільшою країною в Європі, де відстань між крайніми точками є чималою і це є чималою перешкодою до розвитку як регіонів так і експорту зокрема.

387
Блог 13 Вересня 2017

Бути в тренді. Реклама Apple Watch 3 Буквально кілька днів тому ми писала про "експорт концепцій" та їх значення для ЕКСПОРТУ в цілому і ось черговий доказ, реклама AppleWatch знята на Київському вокзалі! Серед усіх будівель світу, котрих чимало і серед яких є справді дуже цікаві, Apple вибрало один з головних траснпортних хабів Країни.

290
Блог 27 Серпня 2017

ЗАХИСТ ТОРГОВИХ МАРОК ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

Ви мабуть пам'ятаєте як у квітні цього року представники нашої команди у тісній співпаці з МЗС спромоглися прибрати зі стенду виставки Vinitaly у місті Верона, вина Криму. Тоді, завдяки підготовчий роботі нашої Амбашати в Римі та зверненню Олексія Любецького до фінансової поліції вдалося конфісуквати всю партію кримських вин.